پیغام
کوتاه قامتان

انجمن کوتاه قامتان بلند همت

غیر دولتی، غیر سیاسی، غیر انتفاعی و داوطلبانه

آتیه‌آنلاین بررسی می‌کند

آتیه‌آنلاین بررسی می‌کند


نبود بانک اطلاعاتی جامع؛ مهم‌ترین خلأ در حوزه خدمات اجتماعی

رییس انجمن کوتاه قامتان بلند همت در خصوص نقاط قوت و خلاهای موجود در حوزه ارایه خدمات حمایتی در کشور گفت: تا داده‌های دقیق و جامعی وجود نداشته باشد اجرای سند ابلاغی رهبری در حوزه تامین اجتماعی  محقق نمی‌شود.

محبوبه ابراهیم خانی در گفت وگو با آتیه‌آنلاین تصریح کرد: نبود پایگاه جامع، به‌روز، فراگیر و قابل‌اعتماد مهم‌ترین خلأ در حوزه خدمات اجتماعی، رفاه و تامین اجتماعی است اگر این پایگاه اطلاعاتی حقیقی و شفاف باضریب اطمینان و امنیت وجود داشته باشد این دستاورد ظرفیت خواهد داشت که با ایجاد یک شاکله و زیرساخت اطلاعاتی و فناوری قابل‌اتکاء در کشور، حوزه حمایتی، خدماتی رفاهی و به‌ویژه بیمه‌ای نیز از آن در مسیر دستیابی به اهداف کلان خود بهره‌مند شود.

نقش برنامه‌های محله محور در کاهش فقر و آسیب اجتماعی

وی با اشاره به اینکه منابع و ظرفیت دولتی می‌تواند پشتوانه اصلی و اولویت‌دار برظرفیت عمومی و مردمی باشد، افزود: اگر دولت در تعاملی مثبت از ظرفیت‌های مردمی در برنامه‌های محله محور حوزه فقر زدایی و آسیب اجتماعی استفاده کند می‌توان امید داشت که به مرور شاهد مشکلات در حوزه اجتماعی در کشور باشیم  و در عین حال باید شناسایی خانواده‌ها مدنظر قرار گیرد و این مهم قطعا در ارایه خدمات درست و منطبق با شرایط و نیازهای آن‌ها موثر است.

ابراهیم‌خانی باتصریح براینکه درحال حاضر تامین اجتماعی قادر به اجرای وضعیت یا نظام چند وجهی وبه اصطلاح چندلایه نیست، عنوان کرد: باید تلاش شود که ضمن شناسایی علل عدم اجرای قانون نظام چند لایه تامین اجتماعی با دقت نظر راهکارهای تخصصی برای اجرای کامل آن تدوین و در دستور کار قرار گیرد.

وی اجرای برنامه صندوق کارآفرینی برای معلولان، اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، اعطای مجوزهای کسب وکار و ایجاد مجتمع های فروشگاهی دایمی برای فروش محصولات معلولان را از راهکارهای مهم در جهت بهبود معیشتی معلولان عنوان کرد.

______ تماس با ما ______ آدرس : تهران - خیابان اسد آبادی (یوسف آباد) - نبش خیابان 21 -پلاک 209 - طبقه اول
تلفن: 88720340 - 021
فکس: 88700122 - 021
ایمیل: info@kootahghamatan.com
ساعت کاری: 8 صبح الی 5 عصر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای انجمن کوتاه قامتان محفوظ می باشد.
طراحی و بهینه سازی وب سایت توسط آرتاراکس