پیغام
کوتاه قامتان

انجمن کوتاه قامتان بلند همت

غیر دولتی، غیر سیاسی، غیر انتفاعی و داوطلبانه

گزارش شما نیوز

گزارش شما نیوز


به گزارش شمانیوز ، در این مراسم  که با حضور نمایندگان انجمن‌های عضو شبکه از جمله خانم ابراهیم خانی از انجمن کوتاه‌قامتان بلند همت برگزار شد، دکتر محمد رضا مسجدی مدیرعامل شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر با اشاره  به فعالیت های شبکه در سال  ۹۸، ضرورت پرداختن به موضوع سبک زندگی سالم از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد را مورد تاکید قرار داد.

 

ایشان اظهار داشت  بیشترین علت مرگ و میر در دنیا و ایران مربوط به بیماری های غیر واگیر است که ۵ عامل خطر مشترک شامل استعمال دخانیات، تغذیه نامناسب، کم تحرکی، مصرف مشروبات الکلی والودگی هوا این بیماری‌ها را تشدید می‌کنند. علاوه بر این دکتر مسجدی با اشاره به وضعیت سلامت کشور و پاندمی ویروس کرونا از فعالیت اعضای شبکه در خصوص مقابله با این ویروس تقدیر نمود.  

 

ایشان اظهار امیدواری کرد که شبکه با سرلوحه قراردادن نقشه راه و برنامه راهبردی تهیه شده همچنین با  هم افزایی بین انجمن های عضو، به هدف خود یعنی  افزایش آگاهی عموم شهروندان در خصوص مقوله سلامت، دست یابد. 

 

سپس اقای پورهاشمی رئیس هیات مدیره شبکه با برشمردن فواید برنامه محور بودن تشکل‌های غیر دولتی، از انجمن های عضو دعوت نمود با همکاری و مشارکت بیشتر شبکه را مورد حمایت قرار دهند.

 

در ادامه خانم دکتر شاهسون نماینده سمن ها در شورای توسعه و حمایت وزارت کشور پیرامون چالش‌های سازمان‌های غیر دولتی در افزایش نقش‌آفرینی مثبت اجتماعی به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

سخنران پایانی جلسه آقای دکتر امیرکامران نیکوسخن بود. دبیر علمی شبکه یکی از رسالت‌های این سازمان غیر دولتی را توانمند سازی اعضا دانست و پیشنهاداتی را در این خصوص ارائه کرد. همچنین این متخصص دیابت با بیان فرمایشی از مقام معظم رهبری مبنی بر اولویت داشتن سلامت جامعه، به موضوع تحریم‌های ظالمانه، کمبود‌های دارویی و به تبع آن مشکلاتی که برای بیماران بوجود آمده است، پرداخت. دکتر نیکوسخن خواستار اقدام عاجل و انجام رایزنی های لازم با پیگیری شبکه در این زمینه شد.

 

در پایان جلسه مراسم رونمایی از نقشه راه و برنامه راهبردی با حضور نمایندگان ۵۶ عضو شبکه انجام گرفت.  

 

شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر ائتلافی فراگیر از سازمان‌های غیر دولتی حوزه سلامت است، که با هدف هم‌افزایی، افزایش آگاهی و بسط گفتمان سلامت در میان شهروندان با شعار با " با هم یک صدا سلامتی برای همه" به فعالیت می‌پردازد. 
شما نیوز

______ تماس با ما ______ آدرس : تهران - خیابان اسد آبادی (یوسف آباد) - نبش خیابان 21 -پلاک 209 - طبقه اول
تلفن: 88720340 - 021
فکس: 88700122 - 021
ایمیل: info@kootahghamatan.com
ساعت کاری: 8 صبح الی 5 عصر
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای انجمن کوتاه قامتان محفوظ می باشد.
طراحی و بهینه سازی وب سایت توسط آرتاراکس